Connect with us

Hi, what are you looking for?

افغانستان

یک سرباز زن گفت، «خدمت نظامی فقط برای مردان نیست. ما نیز به این نظام پیوسته ایم و در کنار برادران خود خدمت و از کشور خود دفاع می کنیم.»

هرات — سربازان و افسران زن در اردوی ملی افغان به طور فزاینده ای در غرب افغانستان حضور قدرتمندی را پیدا می کنند.

آنها پس از گذراندن دوره های آموزشی برای بسیاری از اقدامات به عنوان مثال عملیات تلاشی و استفاده از سلاح های سبک و سنگین، به عملیات های نظامی می پیوندند.

گروهی از منسوبین زن اردوی ملی با نشان دادن توانایی های خود به تاریخ ۲۳ جدی در مرکز آموزشی قول اردوی ۲۰۷ ظفر در ولسوالی گذره ولایت هرات یک سلسله تمرینات نظامی را انجام دادند.

مقامات هرات با بیان کردن اهمیت نقش زنان در اردوی ملی گفتند که این زنان توانایی دارند که وظایف خود را مانند مردان انجام دهند.

دگروال محمد نادر افضلی فرمانده مرکز آموزشی قول اردوی ۲۰۷ ظفر گفت، زنان به محض ثبت نام در اردوی ملی از استادان افغان در این مرکز یاد می گیرند و توانایی های آنها نسبت به گذشته به طور قابل ملاحظه ای بهبود یافته اند.

وی گفت، «سربازان و افسران زن توانایی دارند که تحت هر نوع شرایطی وظایف خود را انجام دهند. اشتراک در عملیات علیه دشمن و تلاشی محله ها در میان وظایف اصلی زنان نظامی افغان اند که آنها با مؤفقیت انجام می دهند.»

در جریان مذاکرات صلح حکومت افغانستان با طالبان تعدادی از زنان نظامی تقاضا های زنان ملکی را تکرار کرده و اظهار داشتند که باید دستاوردهای زنان در ۲۰ سال گذشته، حفظ شوند.

منسوبین زن اردوی ملی مانند همتایان ملکی خود می گویند که آنها به محافظت از دستاوردهای زنان متعهد هستند و به هیچ کس اجازه نخواهند داد که بالای زندگی زنان محدودیت ها را وضع کند.

دوهم بریدمن فاطمه علیزاده از قول اردوی ۲۰۷ ظفر گفت، دستاوردهای زنان افغان طی ۲۰ سال گذشته هرگز مورد مذاکره نیست.

وی گفت، «جایگاه هایی که ما به عنوان سربازان و افسران اردوی ملی بدست آورده ایم باید در مذاکرات صلح حفظ شود. نمایندگان ما به عنوان بخشی از هیئت حکومت در مذاکرات صلح اشتراک می کنند، و آنها از حقوق همه افغان ها دفاع می کنند.»

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

خبر های بیشتر دیگر :

سیاسی

هیأت امارت اسلامی امروز به رهبری عبدالسلام حنفی، معاون دوم رییس الوزرا، به روسیه رفته است تا در نشست مسکو که در باره‌ی افغانستان...

سیاسی

شماری از سیاسیون می‌گویند که ماموریت خلیلزاد برای صلح افغانستان ناکام بوده است و سبب خلق مشکلات زیاد شده است

بازرگانی

برق وارداتی ازبیکستان به 400 میگاوات افزایش یافتپس از حدود یک هفته قطع برق ازبیکستان به کشور، شرکت برشنا امروز در اعلامیه‌ای گفته است...