Connect with us

Hi, what are you looking for?

جهان

یونیسف: از هر ۱۰ کودک فقیر در افغانستان،‌ ۵ تن به سوء تغذیه دچار اند

سازمان ملل متحد​ در گزارش تازه‌اش وضعیت مصونیت غذایی کودکان را‌ در افغانستان نگران‌کننده خوانده‌است.

صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل‌متحد یا یونیسف در گزارش تازه‌اش که در اول دلو پخش کرده گفته که اکنون از هر ۱۰‌ کودک فقیر در افغانستان ۵ تن آن علایم‌ تغییر ناپذیر سوء تغذیه را دارند.

در این گزارش افغانستان در جمع ۲۳ کشوری که مصونیت غذایی زیاد ندارد، در رده دوم قرار گرفته‌است.

در این‌ گزارش که از سوی صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل‌متحد، سازمان جهانی غذا و زراعت‌، سازمان صحی جهان و سازمان جهانی غذا تهیه شده آمده که در افغانستان با گذشت هر ماه شمار کودکان که به سوء‌ تغذیه دچار اند افزایش می‌یابد.

این‌ گزارش افزوده که در ۱۲ ماه آینده نزدیک به ۱ میلیون کودک افغان با سوء تغذیه روبرو خواهند شد.

صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد یا یونیسف در افغانستان می‌گوید که در سطح جنوب آسیا افغانستان بیش‌ترین‌ شمار کودکان‌ آغشته به سوء‌ تغذیه را دارد.

فریدون آرین سخن‌گوی این نهاد می‌گوید: “گزارشی که دیروز توسط یونیسف و سه سازمان تخصصی سازمان‌ ملل‌متحد نشر شد تاثیرات اقتصادی کووید-۱۹‌ بر پر نفوس‌ترین‌ منطقه‌ جهان تهدیداتی را نشان‌دهی می‌کند که در راستای وعده‌های غذایی و تغذیه تقریباً ۲‌ میلیارد انسان در این منطقه می‌باشد‌. این گزارش همچنان وضعیت وخیم افغانستان را برجسته می‌سازد که دارای بلندترین میزان اطفال دچار سوء تغذیه در بین کشورهای جنوب آسیا است. طوری که در افغانستان‌ این میزان دو برابر دیگر کشورهای منطقه است.”

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

خبر های بیشتر دیگر :

سیاسی

هیأت امارت اسلامی امروز به رهبری عبدالسلام حنفی، معاون دوم رییس الوزرا، به روسیه رفته است تا در نشست مسکو که در باره‌ی افغانستان...

سیاسی

شماری از سیاسیون می‌گویند که ماموریت خلیلزاد برای صلح افغانستان ناکام بوده است و سبب خلق مشکلات زیاد شده است

بازرگانی

برق وارداتی ازبیکستان به 400 میگاوات افزایش یافتپس از حدود یک هفته قطع برق ازبیکستان به کشور، شرکت برشنا امروز در اعلامیه‌ای گفته است...