Connect with us

Hi, what are you looking for?

جهان

پیشنهاد وزیر داخله آلمان به اجرای قسمی بسته اصلاحی مهاجرت

در مناقشه روی سیاست مهاجرت و پناهندگی اتحادیه اروپا، هورست زیهوفر وزیر داخله فدرال آلمان پیشنهاد کرده است که بخش‌های مورد توافق این بسته اصلاحی از همین حالا مورد اجرا قرار بگیرند و در مورد بخش‌های اختلافی بحث شود.

هورست زیهوفر وزیر داخله آلمان در حاشیه مذاکره با همتایان اروپایی اش گفته است که همه کشورهای عضو این اتحادیه موافق اند که به کشورهای مبداء پناهجویان کمک صورت گیرد تا مردم راه مهاجرت را در پیش نگیرند. او در ادامه گفته است که پیشنهادهای کمیسیون اتحادیه اروپا برای همکاری با کشورهای سومی، به خصوص در افریقا، باید تحقق یابد.

زیهوفر گفته است که همین امر در مورد وضعیت مهاجران در یونان و همچنین بوسنیا-هرزگوینا نیز صدق می‌کند. بوسنیا عضو اتحادیه اروپا نیست و مهاجران در اردوگاه های این کشور تحت شرایط بسیار ناگوار زندگی می کنند. زیهوفر گفته است: “در این ارتباط تنها پاسخی که واقعاً به ما کمک می‌کند و ما را به جلو می‌برد این است که کشورهای عضو باید تحت رهبری کمیسیون اتحادیه اروپا این کشورها را کمک کنند (…) و این کار صورت هم می‌گیرد”. به قول زیهوفر کمیسیون اتحادیه اروپا در این دو کشور به طور بی‌سابقه فعال گردیده است.

زیهوفر عصر روز گذشته با همتای اتریشی اش کارل نهامر نیز صحبت‌های داشته است. به قول وزیر داخله آلمان، کارل نهامر نیز گفته که بهتر است به اجرای بخش‌هایی از اصلاحات که مورد توافق همه قرار دارند شروع شود و روی بقیه پیشنهادها می‌توان کار کرد تا به مرحله اجرایی برسند. زیهوفر گفته است که او خود نیز از این امر حمایت می‌کند.

وزرای داخله کشورهای عضو اتحادیه اروپا روز پنج شنبه در مورد سه بخش سیاست پناهندگی و مهاجرت با هم گفتگو کردند: همکاری با کشورهای سومی (غیرعضو اتحادیه اروپا)، امکان پیشبرد روند پناهندگی در مرزهای خارجی اتحادیه اروپا، و چگونگی کمک به کشورهایی که به دلیل تعداد زیاد پناهجویان زیر فشار قرار دارند، مانند یونان و ایتالیا.

به ویژه مورد اخیر سال‌هاست که در میان کشورهای اتحادیه اروپا اختلاف‌برانگیز بوده است. کشورهای جنوبی اروپا مانند ایتالیا یا یونان خواستار این هستند که سایر کشورها در پذیرش مهاجران سهم بگیرند و فشار را از دوش آنها کم کنند. این کشورها مخالف اجرای قسمی بسته اصلاحی مهاجرت و پناهندگی اتحادیه اروپا اند. زیران در آن صورت، اهرم فشار را از دست می دهند.

ایوا یوهانسون، کمیسار امور داخلی اتحادیه اروپا پس از جلسه روز پنجشنبه از «مشورت‌های سازنده» سخن گفت و بیان داشت که در این نشست بیشتر روی روابط خارجی تمرکز شد. او در ادامه گفت که این مساله یک نقش مهم در سیاست مهاجرت دارد و کارهای بیشتری می توان در این ساحه انجام داد. به عنوان مثال در بازگشت پناهجویان رد شده یا در مبارزه با باندهای قاچاق انسان.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

خبر های بیشتر دیگر :

سیاسی

هیأت امارت اسلامی امروز به رهبری عبدالسلام حنفی، معاون دوم رییس الوزرا، به روسیه رفته است تا در نشست مسکو که در باره‌ی افغانستان...

سیاسی

شماری از سیاسیون می‌گویند که ماموریت خلیلزاد برای صلح افغانستان ناکام بوده است و سبب خلق مشکلات زیاد شده است

بازرگانی

برق وارداتی ازبیکستان به 400 میگاوات افزایش یافتپس از حدود یک هفته قطع برق ازبیکستان به کشور، شرکت برشنا امروز در اعلامیه‌ای گفته است...