Connect with us

Hi, what are you looking for?

سیاسی

پرواز آلکسی ناوالنی به مسکو، در فرودگاهی دیگر به زمین نشست

پرواز آلکسی ناوالنی، از مخالفان سرشناس ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، که قرار بود در فرودگاه ونوکووا مسکو بنشیند، در آخرین لحظه تغییر مقصد داد و در فرودگاهی دیگر در شمال مسکو به زمین نشست.

آقای ناوالنی برای اولین بار بعد از مسمومیت با سم نوویچوک به مسکو برمی‌گردد. او و همسرش بعدازظهر امروز با پروازی از برلین راهی فرودگاه ونوکووا در مسکو شدند.

هواداران آقای ناوالنی برای استقبال از او به فرودگاهی که از پیش اعلام شده بود رفتند اما بر اساس اطلاعات پرواز سایت این فرودگاه، محل فرود این پرواز به فرودگاه بین‌المللی پوشکین تغییر کرده است.

او که احتمال دارد بعد از ورود به مسکو بازداشت شود، از هوادارانش خواسته بود به استقبالش بروند

خبرگزاری‌های بین‌المللی از دستگیری چند نفر از هواداران آقای ناوالنی در فرودگاه ونوکووا پیش از نشستن پرواز آقای ناوالنی خبر دادند.

آلکسی ناوالنی ۴۴ ساله اواسط تابستان گذشته در روسیه مسموم شد و مدتی در بخش مراقبت‌های ویژه در بیمارستانی در آلمان در حالت کما بود.

او بعد از بهبودی گفت که از طریق یک مامور اطلاعاتی سرویس جاسوسی روسیه از جزییات حمله و چگونگی مسموم کردن آگاه شده است.

دولت روسیه ادعاهای آقای ناوالنی از جمله این که ولادیمیر پوتین شخصا دستور حمله به او را داده، رد کرده است.

مقام‌های روسیه همچنین می‌گویند او شرایط مربوط به حکم حبس تعلیقی خود را رعایت نکرده و در مهلت تعیین‌شده در ماه دسامبر خود را به ماموران معرفی نکرده است.آقای ناوالنی در روسیه به ظن سوء‌استفاده از بودجه بنیادی که برای مقابله با فساد پایه‌گذاری کرده، با تحقیقات قضایی روبرو است

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

خبر های بیشتر دیگر :

سیاسی

هیأت امارت اسلامی امروز به رهبری عبدالسلام حنفی، معاون دوم رییس الوزرا، به روسیه رفته است تا در نشست مسکو که در باره‌ی افغانستان...

سیاسی

شماری از سیاسیون می‌گویند که ماموریت خلیلزاد برای صلح افغانستان ناکام بوده است و سبب خلق مشکلات زیاد شده است

بازرگانی

برق وارداتی ازبیکستان به 400 میگاوات افزایش یافتپس از حدود یک هفته قطع برق ازبیکستان به کشور، شرکت برشنا امروز در اعلامیه‌ای گفته است...