Connect with us

Hi, what are you looking for?

سیاسی

وزیر خارجه طالبان: تامین امنیت همه مساجد و خیابانها در برابر حملات کار آسانی نیست

امیرخان متقی، وزیر خارجه طالبان، می‌گوید که دولت آنها امنیت را در کشور “تضمین” کرده است اما در عین حال تاکید کرده که تامین امنیت همه مساجد و خیابانها در کشور در برابر حملات داعش “کار آسانی نیست”. همزمان وی گفته است که به رسمیت نشناختن دولت طالبان به نفع گروه داعش است.

آقای متقی در مصاحبه‌ای اختصاصی با خبرگزاری آناتولی پس از اولین دیدار او از آنکارا و گفتگو با مقام‌های ترکیه گفته که امنیت در کشور وجود دارد اما گروه داعش “در خیابانها و مساجد حمله می‌کنند، قبول خواهید کرد که تامین امنیت تمام مساجد و خیابانها کار آسانی نیست.”

گروه داعش- شاخه خراسان در دو حمله پیهم خونین به مساجد شیعیان در قندوز و قندهار ده‌ها نمازگزار را کشته و زخمی کردند. چند مقام محلی طالبان در شرق افغانستان نیز براثر حملات گروه داعش کشته و زخمی شده اند.

در دو ماهی که از تسلط طالبان بر کابل می‌گذرد، این گروه نتوانسته است عملا امنیت سراسری که وعده می‌داد را تامین کند؛ و خشونتها و انفجارهایی که گروه داعش مسئولیت ان را برعده گرفته است در گوشه و کنار کشور رخ داده است.

اما، آقای متقی تاکید کرده است که گروه داعش “هیچ منطقه‌ای در افغانستان را در کنترل خود ندارد”، و فشارهای بین‌المللی که بر دولت طالبان وارد می‌شود “به نفع داعش” است.

تاکنون هیچ کشوری طالبان را به رسمیت نشناخته است. آقای متقی از کشورهای جهان خواسته که دولت طالبان را به رسمیت بشناسد.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

خبر های بیشتر دیگر :

سیاسی

هیأت امارت اسلامی امروز به رهبری عبدالسلام حنفی، معاون دوم رییس الوزرا، به روسیه رفته است تا در نشست مسکو که در باره‌ی افغانستان...

سیاسی

شماری از سیاسیون می‌گویند که ماموریت خلیلزاد برای صلح افغانستان ناکام بوده است و سبب خلق مشکلات زیاد شده است

بازرگانی

برق وارداتی ازبیکستان به 400 میگاوات افزایش یافتپس از حدود یک هفته قطع برق ازبیکستان به کشور، شرکت برشنا امروز در اعلامیه‌ای گفته است...