Connect with us

Hi, what are you looking for?

جهان

محکوم شدن دو مرد پاکستانی به اعدام به اتهام تجاوز گروهی بر یک زن

دادگاهی در شهر لاهور پاکستان، دو مرد را که به تجاوز گروهی، آدم ربایی، دزدی و هراس‌افگنی متهم بودند، به اعدام محکوم کرده‌است.

این رویداد که سال گذشته میلادی در کنار یک شاهراه در اسلام‌آباد رخ داد، پاکستان را تکان داد و به اعتراض‌های سراسری انجامید.

دو متهم این قضیه در اتهام‌های تجاوز گروهی، آدم ربایی، دزدی و هراس‌افگنی به اعدام محکوم شده اند؛ اما حق استیناف طلبی دارند.

شارق‌جمیل خان، افسر پولیس در این باره گفت: “امروز (شنبه، ۳۰ حوت) قاضی به دو متهم، عابد عالی و شفق علی، حکم اعدام داد.”

این زن در ما سپتمبر سال گذشته میلادی هنگامی که سوخت موترش تمام شده بود و در کنار جاده ایستاده بود تا پولیس به کمکش برسد، در برابر چشمان فرزندانش از سوی این مردان مورد تجاوز قرار گرفت.

وقار بهاتی، سارنوال در این باره گفت: “قاضی هنگام صدور حکم به متهمان، گفت که می‌تواند در جریان هفت روز در دادگاۀ عالی استیناف طلب شود. وقتی قضیه به دادگاه عالی برود، سارنوال خواهد کوشید که از قضیه دفاع کند تا همین حکم حفظ شود.”

این رویداد اعتراض‌های گسترده را در سراسر پاکستان به ویژه از سوی زنان در پی داشت. فعالان حقوق زن خواهان تغییر قوانین در این کشور استند.

نهاد مبارزه با تجاوز در پاکستان می‌گوید که تنها سه درصد رویدادهای تجاوز جنسی در این کشور، به دادگاه می‌رسند.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

خبر های بیشتر دیگر :

سیاسی

هیأت امارت اسلامی امروز به رهبری عبدالسلام حنفی، معاون دوم رییس الوزرا، به روسیه رفته است تا در نشست مسکو که در باره‌ی افغانستان...

سیاسی

شماری از سیاسیون می‌گویند که ماموریت خلیلزاد برای صلح افغانستان ناکام بوده است و سبب خلق مشکلات زیاد شده است

بازرگانی

برق وارداتی ازبیکستان به 400 میگاوات افزایش یافتپس از حدود یک هفته قطع برق ازبیکستان به کشور، شرکت برشنا امروز در اعلامیه‌ای گفته است...