Connect with us

Hi, what are you looking for?

جهان

مجلس ایران به نامزد وزیران کابینه ابراهیم رئیسی رای اعتماد داد

نماینده‌گان مجلس شورای اسلامی ایران روز چهارشنبه به اکثر نامزد وزیران پیشنهادی، به اسثنای یک نامزد وزیر، کابینه دولت ابراهیم رئیسی رای اعتماد داد.

رئیسی که از سوی کشورهای غربی در پیوند به نقض حقوق بشر تحریم می‌باشد، حدود دو هفته پیش کارش را منحیث رییس جمهور جدید ایران آغاز کرد.  

در کابینه جدید ایران، حسین امیر عبدالهیان همچون وزیر خارجه گماشته شده است. عبدالهیان رابطه نزدیک با نیروی سپاه پاسداران ایران، حزب الله لبنان و گروه‌های نیابتی ایران در خاورمیانه دارد.

جواد اوجی، معیین پیشین وزارت نفت ایران، نیز منحیث وزیر نفت از مجلس رای اعتماد گرفت.

از میان نامزدان، تنها نامزد وزیر پیشنهادی برای وزارت آموزش نتوانست رای اعتماد مجلس را کسب کند.

در کابینه دولت آقای رئیسی چندین فرمانده سپاه پاسداران و نیروهای قدس شامل استند و چندین تن از اعضای کابینه جدید در لیست تحریم‌های امریکا و اتحادیه اروپا شامل می‌باشند.

دولت آقای رییسی با مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم‌ کشورهای غربی روبروست. ایران از ماه اپریل امسال در حال گفتگو با کشورهای قدرت‌مند دنیاست تا موافقت‌نامه برجام را زنده سازد و از میزان تحریم‌ها بکاهد.

ششمین دور این گفتگوها در ماه جون میان مقام‌های ایرانی و مقام‌های غربی برگزار شد، اما هنوزهم اختلاف‌های زیادی برای رسیدن به یک توافق حل ناشده باقی مانده‌اند.

تاهنوز برای دور بعدی گفتگوها زمان مشخصی اعلام نشده است.

ابراهیم رئیسی از این گفتگوها استقبال کرده است، اما گمانه‌زنی‌های وجود دارد که دولت جدید موضع سختگیرانه‌تری در پیوند به برجام روی دست خواهد گرفت.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

خبر های بیشتر دیگر :

سیاسی

هیأت امارت اسلامی امروز به رهبری عبدالسلام حنفی، معاون دوم رییس الوزرا، به روسیه رفته است تا در نشست مسکو که در باره‌ی افغانستان...

سیاسی

شماری از سیاسیون می‌گویند که ماموریت خلیلزاد برای صلح افغانستان ناکام بوده است و سبب خلق مشکلات زیاد شده است

بازرگانی

برق وارداتی ازبیکستان به 400 میگاوات افزایش یافتپس از حدود یک هفته قطع برق ازبیکستان به کشور، شرکت برشنا امروز در اعلامیه‌ای گفته است...