Connect with us

Hi, what are you looking for?

سیاسی

قیصاری: رباینده‌گان کودک نُه ساله بلخی را می‌شناسم

نظام‌الدین قیصاری، فرماندۀ پیشین ولسوالی قیصار ولایت فاریاب می‌گوید که اگر رییس‌جمهور و معاون نخست‌اش بخواهند او رباینده‌گان عبدالروف را به آنان معرفی خواهد کرد.

قیصاری می‌افزاید که رباینده‌گان عبدالروف را می‌شناسد و به وزارت داخله نیز اطلاع داده‌است اما این وزارت برای رهایی کودک ربوده‌ شده کاری نکرده‌است: «چهار شب پیش برای رییس کشف وزارت داخله پیام ماندم که فلانی نفر را برو خانه‌اش تلاشی کن اما نتوانست. نکرد.»

او افزود: «معاون صاحب اول، شورای امنیت، رییس صاحب جمهور از من بخواهند من رسما می‌گویم که (رباینده‌گان) کیها استند.»

نظام‌الدین قیصاری از حکومت انتقاد می‌کند که در درازای بیش از هشتاد روز برای رهایی عبدالروف کاری نکرده‌است: «به من وقت بدهند اگر می‌خواهند، من بچه (عبدالروف) را هم پیدا می‌کنم، مزار را هم آرام می‌کنم، طالب را هم می‌زنم، اگر در مزار یک اختطاف شد، اگر مزار یک ترور شد جواب‌اش را من می‌دهم.»

عبدلروف نُه ساله در حدود سه ماه پیش از شهر مزار شریف ربوده شد. تاکنون اما از سرنوشت او اطلاعی در دست نیست. هفتۀ پیش رییس‌جمهور هشدار داد که اگر این کودک آزاد نشود، مقام‌های محلی بلخ برکنار خواهند شد.

بستگان عبدالروف نزدیک به دو ماه است که در برابر ساختمان ولایت بلخ تحصن کرده‌اند و خواهان رهایی او استند.

زهره، مادر کودک عبدالروف بیان داشت: «هر لحظه عبدالروف به یادم می‌آید، برخاستن و نشستن‌اش، حتا غذا خوردن‌هایش که می‌گفت مادر من تخم می‌خورم.»

خانواده عبدالروف می‌گوید که رباینده‌گان لباس نظامی به تن داشتند.

محمدفرهاد عظیمی، والی بلخ می‌گوید که بیشتر از بیست عملیات برای رهایی عبدالروف عملی شده‌است و به سرنخ‌هایی هم دست یافته‌اند: «این قضیه انکشافات زیاد کرده و اضافه از بیست نفر قبلا بازداشت شده بود یک خانم هم که ما سوء ظن داشتیم دیروز آنها را بازداشت کردیم.»

عبدالروف می‌گویند که امرالله صالح، معاون نخست ریاست جمهوری وعده داده‌است تا پانزده روز دیگر عبدالروف از بند رباینده‌گان آزاد خواهد شد.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

خبر های بیشتر دیگر :

سیاسی

هیأت امارت اسلامی امروز به رهبری عبدالسلام حنفی، معاون دوم رییس الوزرا، به روسیه رفته است تا در نشست مسکو که در باره‌ی افغانستان...

سیاسی

شماری از سیاسیون می‌گویند که ماموریت خلیلزاد برای صلح افغانستان ناکام بوده است و سبب خلق مشکلات زیاد شده است

بازرگانی

برق وارداتی ازبیکستان به 400 میگاوات افزایش یافتپس از حدود یک هفته قطع برق ازبیکستان به کشور، شرکت برشنا امروز در اعلامیه‌ای گفته است...