Connect with us

Hi, what are you looking for?

سیاسی

طالبان به جای اشتراک کردن در مذاکرات صلح برای دیدار با حامیان اصلی نظامی و مالی خود، به تهران و مسکو سفر کردند تا آنها را خوش بسازند.

کابل — اظهارات اخیر مقامات ایرانی در مورد جایگاه طالبان در افغانستان، مقامات و شخصیت های برجسته ای را عصبانی کرده و می گویند تهران در امور افغانستان مداخله می کند.

یک هیئت طالبان هفته گذشته به تهران در حالی سفر کرد که مذاکرات با حکومت افغانستان که در ماه جدی در قطر از سر گرفته شده بودند، پیشرفت ناچیزی داشته است.

این هیئت به رهبری ملا عبدالغنی برادر یکی از بنیانگذاران طالبان، به تاریخ ۷ دلو به دعوت وزارت امور خارجه ایران به ایران رسید.

علی شمخانی منشی شورای عالی امنیت ملی ایران به تاریخ ۸ دلو در یک پست توییتر نوشت، «در جلسه امروزی با هیئت سیاسی طالبان، من رهبران این گروه را برای جنگ با ایالات متحده مصمم دیدم.»

محمد یاسین ضیاء لوی درستیز اردوی ملی افغان در پاسخ گفت، «این جای تأسف است که درک شما از جنگ در افغانستان… درست نیست».

وی به تاریخ ۹ دلو در یک پست توییتر نوشت، «طالبان علیه ایالات متحده نمی جنگند بلکه آنها علیه مردم افغانستان می جنگند و ما در مقابل هر گروهی که دشمن افغانستان باشد، با قوت ایستاده ایم.»

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

خبر های بیشتر دیگر :

سیاسی

هیأت امارت اسلامی امروز به رهبری عبدالسلام حنفی، معاون دوم رییس الوزرا، به روسیه رفته است تا در نشست مسکو که در باره‌ی افغانستان...

سیاسی

شماری از سیاسیون می‌گویند که ماموریت خلیلزاد برای صلح افغانستان ناکام بوده است و سبب خلق مشکلات زیاد شده است

بازرگانی

برق وارداتی ازبیکستان به 400 میگاوات افزایش یافتپس از حدود یک هفته قطع برق ازبیکستان به کشور، شرکت برشنا امروز در اعلامیه‌ای گفته است...