Connect with us

Hi, what are you looking for?

سیاسی

سفر غنی به هرات و انتقادها از عملی نشدن وعده‌های او به این ولایت

هم‌زمان با سفر رییس‌جمهور غنی به ولایت هرات، باشنده‌گان این ولایت انتقاد می‌کنند که رییس‌جمهور به وعده‌هایش به آنان عمل نکرده‌است.

آنان می‌گویند که بیشتر سفرهای رییس‌جمهور به ولایت‌ها نمادین بوده‌اند.

گل احمد، باشندۀ هرات گفت: «داکتر صاحب اشرف غنی چندین‌بار است که به ولایت هرات آمده‌است اما وعده‌هایی را که به مردم هرات داد عملی نکرده‌است. مردم هرات از رییس‌جمهور مأیوس شده‌اند. رییس‌جمهور که به هرات آمده است باید با مردم ببیند اما کسی اورا دیده نمی‌تواند و نزدش رفته نمی‌تواند.»

عبدالرحمان، باشندۀ دیگر هرات نیز افزود: «ایجاب می‌کند که رییس‌جمهور با اقشار مختلف مردم ببیند و مشکلات شان را بشنود. نه این‌که نمادین بیاید و در چند اداره تغییر و تبدیلی به وجود بیاورد. این کار، کارساز نیست.»

آقای غنی، صبح امروز در رأس یک هیئت دولتی به ولایت هرات رفت. این نهمین سفر آقای غنی در شش سال گذشته به ولایت هرات است. این‌بار تمام دیدارهای رییس‌جمهور در پشت درهای بسته با مردم و مقام‌های حکومتی صورت گرفت.

به همین ترتیب، از ورود خبرنگاران به تمامی نشست‌‎های رییس‌‎جمهور در هرات جلوگیری شد.

خبرنگاران هرات در اعتراض به این کار، نشست خبری معاون سخن‌گوی ریاست جمهوری را تحریم کردند.

بشیر حنیف، خبرنگار در هرات گفت: «در شراطی که تهدیدها در برابر خبرنگاران و فعالان جامعه مدنی در کشور بسیار جدی است و باید توجه شود، رییس‌جمهور به هرات آمده‌است و قرار است دو روز در این ولایت بماند و با اقشار مختلف مردم ببیند اما هیچ نوع نشست و ملاقات با خبرنگاران در آجندای سفر رییس جمهور وجود ندارد. به دلیل این بی حرمتی رییس جمهور به خبرنگاران، جامعه رسانه یی هرات امروز نشست خبری معاون سخن‌گوی ریاست جمهوری را تحریم کرد.»

شماری از فعالان مدنی در هرات می‌گویند که بهتر است رییس‌جمهور وعده‌هایش را به هراتیان عملی سازد.

جواد عمید، فعال جامعۀ مدنی در هرات اظهار داشت: «از زمانی که مذاکرات شروع شده است نه تنها این‌که جنگ کاهش نیافته است، بل افزایش هم یافته است، کسی به قصه درد و رنج مردم نیست.»

رییس‌جمهور در حالی به هرات رفته‌است که در هفته‌های پسین ترورهای هدفمندانه و جرایم سازمان یافته در شهر هرات و حمله‌های طالبان در بسیاری از ولسوالی‌های این ولایت به‌گونۀ کم پیشینه افزایش یافته‌اند.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

خبر های بیشتر دیگر :

سیاسی

هیأت امارت اسلامی امروز به رهبری عبدالسلام حنفی، معاون دوم رییس الوزرا، به روسیه رفته است تا در نشست مسکو که در باره‌ی افغانستان...

سیاسی

شماری از سیاسیون می‌گویند که ماموریت خلیلزاد برای صلح افغانستان ناکام بوده است و سبب خلق مشکلات زیاد شده است

بازرگانی

برق وارداتی ازبیکستان به 400 میگاوات افزایش یافتپس از حدود یک هفته قطع برق ازبیکستان به کشور، شرکت برشنا امروز در اعلامیه‌ای گفته است...