Connect with us

Hi, what are you looking for?

افغانستان

سفر بلنکین به بروکسل برای گفتگو دربارۀ افغانستان و اوکراین

خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام امریکایی گزارش کرده‌است که انتونی بلنکین، وزیر امور خارجه ایالات متحده امریکا در هفتۀ روان به بروکسل می‌رود تا دربارۀ ایران، افغانستان و اقدام‌های روسیه در اوکراین، گفتگو کند.

بر بنیاد این گزارش، بلنکین در این سفر با آستین لوید، وزیر دفاع امریکا در بروکسل یکجا خواهد شد.

پنتاگون یا وزارت دفاع امریکا می‌گوید که آستین لوید در سفری که روزشنبه آغاز کرده‌است، قرار است دیداری از مقر سازمان ناتو در بلجیم و سفری به اسراییل، آلمان و بریتانیا داشته باشد.

گزارش افزوده‌است که سفر دو عضو مهم کابینۀ جوبایدن، رییس‌جمهور امریکا هم‌زمان با افزایش فعالیت‌ها و اقدام‌های روسیه در مناطق مرز شرقی اوکراین می‌باشد.

واشتنگتن می‌گوید که روسیه بیش از هر وقت دیگر به ویژه از زمان ملحق ساختن کرمیه در سال ۲۰۱۴ میلادی، نیروهایش را در مرز شرقی اوکراین بیشتر شاخته‌است.

روز جمعه، ولادمیر پوتین، رییس‌جمهور روسیه، اوکراین را به “اقدامات خطرناک تحریک‌آمیز” در منطقۀ شرقی دنباس در این کشور، متهم کرد.

در همین حال، ترکیه که یکی از متحدان ناتو است روز جمعه گفت که امریکا دو کشتی جنگی را در تاریخ ۱۴ و ۱۵ اپریل به دریای سیاه، اعزام خواهد کرد.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

خبر های بیشتر دیگر :

سیاسی

هیأت امارت اسلامی امروز به رهبری عبدالسلام حنفی، معاون دوم رییس الوزرا، به روسیه رفته است تا در نشست مسکو که در باره‌ی افغانستان...

سیاسی

شماری از سیاسیون می‌گویند که ماموریت خلیلزاد برای صلح افغانستان ناکام بوده است و سبب خلق مشکلات زیاد شده است

بازرگانی

برق وارداتی ازبیکستان به 400 میگاوات افزایش یافتپس از حدود یک هفته قطع برق ازبیکستان به کشور، شرکت برشنا امروز در اعلامیه‌ای گفته است...