Connect with us

Hi, what are you looking for?

فرهنگ و هنر

سازمان ملل:امریکا واروپابحران انسانی دروینزویلا رابیشتر ساخته اند

یک گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد که تحریم‌ها را بررسی می‌کند می‌گوید که ایالات متحده و اتحادیه اروپا، بحران انسانی را در وینزویلا بیشتر ساخته‌اند.

این گزارشگر توصیه می‌کند که برای بهبود اوضاع وینزویلا، امریکا و اتحادیه اروپا، تحریم‌های شان را بر وینزویلا کاهش دهند.

هر چند حکومت وینزویلا از این گزارش استقبال کرده است؛ اما مخالفان رییس جمهور نیکلاس مدورو، آن را تبلیغات حکومت می‌دانند.

گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد پس از یک دیدار ۱۲ روزه از وینزویلا، می‌گوید که مشکلات داخلی و تحریم‌های بیرونی، اقتصاد وینزویلا را صدمه زده اند.

این مقام سازمان ملل متحد می‌گوید که اقتصاد وینزویلا به نفت وابسته است و بیشتر واردات آن به شمول دارو و خوراک از امریکا و اروپا انجام می شوند که از تحریم‌ها آسیب دیده اند.

تولید داخلی هم در وینزویلا کاهش یافته و نمی‌تواند نیازهای این کشور را برآورده بسازد.

الینا دوهان، گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد می‌گوید: «در کنار عوامل اثرگذار دیگر بر اقتصاد وینزویلا، از مدیریت نادرست، فساد و کنترول قیمت‌ها از سوی حکومت، همچنان یاد شده است. تحریم‌های یک‌جانبه از سوی امریکا، اتحادیه اروپا و کشورهای دیگر، این چالش‌ها را افزایش داده اند.»

مخالفان حکومت وینزویلا و ایالات متحده می‌گویند که اقتصاد وینزویلا، پیش از وضع تحریم‌ها سقوط کرده بود و این تحریم‌ها لازم استند؛ زیرا حکومت وینزویلا از پول‌های این کشور برای سرکوب مخالفانش کار می‌گیرد؛ اما کاراکاس از این گزارش استقبال می کند.

نیکلاس مدورو، رییس‌جمهور وینزویلا می‌گوید: «امروز، گزارشگر سازمان ملل متحد از حکومت امریکا و اتحادیه اروپا خواست که در تحریم‌های شان تجدید نظر کنند و تحریم‌ها را بر وینزویلا بردارند. زیرا این تحریم‌ها یک بحران شدید انسانی را به وجود آورده اند که از آن، مردم زیان می‌بینند.»

ایالات متحده امریکا در آغاز سال ۲۰۱۹ میلادی، شرکت ملی نفت وینزویلا را تحریم کرد تا نیکلاس مدورو، رییس جمهور وینزویلا را به کناره‌گیری مجبور بسازد.

امریکا و بیش از شصت کشور دیگر جهان به شمول اعضای اتحادیه اروپا، نیکلاس مدورو را به تقلب گسترده در انتخابات متهم می‌سازند و او را رییس جمهور مشروع وینزویلا نمی‌دانند.

این کشورها، خوان گوایدو، رهبر مخالفان حکومت وینزویلا را، همچون رییس جمهور موقت این کشور به رسمیت می‌شناسند.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

خبر های بیشتر دیگر :

سیاسی

هیأت امارت اسلامی امروز به رهبری عبدالسلام حنفی، معاون دوم رییس الوزرا، به روسیه رفته است تا در نشست مسکو که در باره‌ی افغانستان...

سیاسی

شماری از سیاسیون می‌گویند که ماموریت خلیلزاد برای صلح افغانستان ناکام بوده است و سبب خلق مشکلات زیاد شده است

بازرگانی

برق وارداتی ازبیکستان به 400 میگاوات افزایش یافتپس از حدود یک هفته قطع برق ازبیکستان به کشور، شرکت برشنا امروز در اعلامیه‌ای گفته است...