Connect with us

Hi, what are you looking for?

افغانستان

حمله برمیدان‌هوایی کندهار؛ نیروهای امریکایی دست به حملۀ متقابل زد

نیروهای امریکایی مستقر در افغانستان، می‌گویند که پس از چاشت امروز (شنبه، ۱۰ثور) میدان‌هوایی کندهار آماج حمله قرار گرفت.

سونی لیگیت، یکی از سخن‌گویان نیروهای امریکایی در افغانستان در تویترش نگاشته‌است که در این حمله به‌ افراد و تأسیسات میدان‌هوایی کندهار آسیب نرسیده‌است.

او در ادامه نگاشته‌است که نیروهای امریکایی یک حملۀ متقابل را راه‌اندازی کردند و چندین فیر راکت را که به‌هدف انداخت بر میدان‌هوایی کندهار آماده شده بوند، ازبین بردند.

نیروهای امریکایی اما نگفته‌اند که حمله بر میدان‌هوایی کندهار از سوی چه‌کسانی و یا گروهی انجام شده‌است.

این حمله در حالی صورت می‌گیرد که خروج نیروهای امریکایی از افغانستان امروز آغاز شد. بربنیاد تصمیم امریکا، قرار است ۲۵۰۰نظامی این کشور تا یازدهم ماه سپتامبر افغانستان را ترک کنند؛ یعنی در حدود پنج ماه تأخیر از موعدی که توافق‌نامه امریکا و طالبان آمده‌‎است.

گروه طالبان پیش از این هشدار داده‌است که اگر نیروهای خارجی تا ماه می افغانستان را ترک نکنند، جنگ‌جویان این گروه دست شان برای اقدامات بعدی باز خواهد بود.

اما جنرال سکات میلر، فرمانده کل نیروهای خارجی در افغانستان در ویدیویی که از سوی نیروهای امریکایی در تویتر نشر شده‌است، اکیدأ هشدار داده‌است که به‌هرگونه حمله بر نیروهای ایتلاف و تأسیسات نظامی که برای پشتیبانی از نیروهای امنیتی افغان استند، پاسخ داده خواهد شد.

میلر در حالی‌که از گروهی خاصی نام نبرده‌است، اما تأکید کرده‌است که نباید به خشونت بی‌معنی برگشت چون به باور او این یک اشتباه خواهد بود.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

خبر های بیشتر دیگر :

سیاسی

هیأت امارت اسلامی امروز به رهبری عبدالسلام حنفی، معاون دوم رییس الوزرا، به روسیه رفته است تا در نشست مسکو که در باره‌ی افغانستان...

سیاسی

شماری از سیاسیون می‌گویند که ماموریت خلیلزاد برای صلح افغانستان ناکام بوده است و سبب خلق مشکلات زیاد شده است

بازرگانی

برق وارداتی ازبیکستان به 400 میگاوات افزایش یافتپس از حدود یک هفته قطع برق ازبیکستان به کشور، شرکت برشنا امروز در اعلامیه‌ای گفته است...