Connect with us

Hi, what are you looking for?

جهان

حزب روسیه متحد پیشتار انتخابات پارلمانی

براساس نتایج اولیه، حزب روسیه متحد وابسته به ولادیمیر پوتین رییس جمهور این کشور، اکثریت آراء را بدست آورده و پیشتاز انتخابات پارلمانی این کشور شناخته شده است.

اما حزب حاکم روسیه متحد گفته است که این حزب پیروز انتخابات است. حزب حاکم در روسیه در حالی پیروزی‌اش را اعلام کرده است که بیشتر چهره‌های منتقد کاخ کریملن از شرکت در این انتخابات منع شده بودند.

انتخابات پارلمانی روسیه که سه روز را در بر گرفت، مردم برای گزینش ۴۵۰ کرسی پارلمان این کشور رای دادند.

سرگی سوبیانین، شهردار مسکو، گفت: «تبریک! امروز انتخابات پارلمانی پایان یافت، این انتخابات بسیار مهم بود زیرا این انتخابات سرنوشت شهر و کشور را تعین می‌کند و برنامه‌های توسعه‌یی اقتصادی را روشن می‌سازد. از همه کسانی که در این انتخابات شرکت کرده‌اند و رای دادن سپاس گزاری می‌کنیم.»

آندری تورچاک، دبیرکل شورای عمومی روسیه متحد، گفت: «دوستان عزیز، اجازه دهید که این پیروزی را برای همه شما تبریک بگویم.»

حزب  متحد روسیه وابسته به ولادیمیرپوتین با وجود کاهش پشتیبانی‌ها از این حزب، پیروزی‌اش را در این انتخابات اعلام کرده است.

الکساندر لونوف، باشنده مسکو، گفت: «چرا اینان نتایج را همگانی نساختند، زیرا اگر رای گیری آنلاین باشد باید به محض رای دادن نتیجه ظاهر شود. از همین‌رو شاید تقلب شده باشد.  فکر می‌کنم که به ناظران اجازه داده نشد زیرا شمار زیاد از ناظران در اطراف بودند اکنون دیده شود که نتیجه چه می‌شود.» 

این در حالی است که در انتخابات پارلمانی روسیه، بیشتر منقدان سرشناس کاخ کریملن از شرکت در انتخابات پارلمانی در این کشور منع شده بودند.

از سویی هم، گزارش‌های زیادی از تخلفات و پر کردن صندوق‌های رای‌گیری به سود یک طرف پخش شده‌اند.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

خبر های بیشتر دیگر :

سیاسی

هیأت امارت اسلامی امروز به رهبری عبدالسلام حنفی، معاون دوم رییس الوزرا، به روسیه رفته است تا در نشست مسکو که در باره‌ی افغانستان...

سیاسی

شماری از سیاسیون می‌گویند که ماموریت خلیلزاد برای صلح افغانستان ناکام بوده است و سبب خلق مشکلات زیاد شده است

بازرگانی

برق وارداتی ازبیکستان به 400 میگاوات افزایش یافتپس از حدود یک هفته قطع برق ازبیکستان به کشور، شرکت برشنا امروز در اعلامیه‌ای گفته است...