Connect with us

Hi, what are you looking for?

بازرگانی

جاپان ۱۲۲ میلیون دالر به حکومت افغانستان کمک می‌کند

سفارت جاپان امروز (دوشنبه، ۱۳ دلو) در یک خبرنامه می‌گوید که این کشور بیش از ۱۲۲ میلیون دالر امریکایی را به حکومت افغانستان کمک می‌کند.

 در این خبرنامه آمده‌است که این پول برای پشتیبانی از برنامه‌های انسان دوستانه و توسعه‌یی در افغانستان، کمک می‌شود.

 به گفتۀ جاپان، با این پول، ۱۷پروژه انسان دوستانه و توسعه‌یی از سوی نهادهای گونه‌گون، برای بهبود زنده‌گی مردم، عملی خواهند شد.

کمک های ما در دو بخش استند: انسان دوستانه و توسعه یی و بخش امنیتی. امسال ما بر کمک به کسانی تمرکز داشتیم که از همه گیری ویروس کرونا سخت آسیب دیده اند. 

تاکاشی اوکادا، سفیر تازۀ جاپان برای افغانستان می‌گوید که “این بسته‌های کمکی شامل پروژه‌هایی است که برای مهاجران بازگشت کننده، بی‌جا شده‌گان داخلی و کسانی که از آنان میزبانی می‌کنند، خوراک، خدمات صحی و ابزارهای محافظتی فراهم می‌سازند. بخش دوم کمک به سکتور امنیتی است.”

او افزود: “برای آن که این کمک‌ها اثربخش باشند، یک عنصر مهم، شفافیت است. امیدواریم که حکومت افغانستان، تلاش هایش را برای نابودسازی فساد ادامه دهد تا این کمک‌های ما برای مردم افغانستان، حداکثر اثر را داشته باشند.”

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

خبر های بیشتر دیگر :

سیاسی

هیأت امارت اسلامی امروز به رهبری عبدالسلام حنفی، معاون دوم رییس الوزرا، به روسیه رفته است تا در نشست مسکو که در باره‌ی افغانستان...

سیاسی

شماری از سیاسیون می‌گویند که ماموریت خلیلزاد برای صلح افغانستان ناکام بوده است و سبب خلق مشکلات زیاد شده است

بازرگانی

برق وارداتی ازبیکستان به 400 میگاوات افزایش یافتپس از حدود یک هفته قطع برق ازبیکستان به کشور، شرکت برشنا امروز در اعلامیه‌ای گفته است...