Connect with us

Hi, what are you looking for?

افغانستان

تأکید مشاور امنیت ملی بر ایجاد هماهنگی میان مقام‌های محلی کندهار

همزمان با ادامۀ نگرانی‌ها از بدتر شدن اوضاع امنیتی در کندهار، حمدالله محب، مشاور امنیت ملی رییس‌جمهور از تلاش‌ها برای ایجاد هماهنگی میان مقام‌های محلی این ولایت خبر می‌دهد.

آقای محب می‌گوید که پیشرفت در جنگ کندهار برای جلوگیری از وارد شدن تلفات به غیرنظامیان آهسته است.

او در این باره گفت: «در سکتور امنیتی تغییرات لازم آورده شده‌است؛ هم در قول‌اردوی ۲۰۵، هم در امنیت ملی و هم والی جدید به کندهار فرستاده شده‌است که همه شان زحمت می‌کشند.»

اما نماینده‌گان مجلس در کندهار می‌گویند که اگر حکومت مرکزی، ادامۀ اختلاف‌ها میان والی کندهار، فرمانده پولیس و فرمانده قول اردوی این ولایت را مدیریت نکند، شهر کندهار در آینده نزدیک با خطر سقوط رو به رو خواهد شد.

گل احمد کمین، نماینده مردم کندهار در مجلس بیان داشت: «حکومت مرکزی باید به کندهار توجه کند، اگر وضعیت همین گونه به پیش برود، کندهار سقوط خواهد کرد.»

باشنده‌گان کندهار به این باور هستند که ناهماهنگی‌ها میان مقام‌های محلی کندهار، سبب شده‌اند که بر هماهنگی‌ها میان نیروهای دولتی نیز در این ولایت اثر بگذارد.

نوید احمد سیدی، مسؤول جوانان لوی کندهار اظهار داشت: «امنیت ملی، پولیس و اردو قسمی که باید هماهنگی داشته باشند، متأسفانه که هماهنگی ندارند.»

ولسوالی‌های ارغنداب، ژیری، دند و پنجوایی که امن‌ترین بخش‌های کندهار بودند بیشتر گواه درگیری‌ها در این اواخر بوده‌اند. بربنیاد آمارها جنگ در کندهار سبب بیجا شدن بیش از هفت هزار خانواده از خانه‌های شان نیز شده‌است.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

خبر های بیشتر دیگر :

سیاسی

هیأت امارت اسلامی امروز به رهبری عبدالسلام حنفی، معاون دوم رییس الوزرا، به روسیه رفته است تا در نشست مسکو که در باره‌ی افغانستان...

سیاسی

شماری از سیاسیون می‌گویند که ماموریت خلیلزاد برای صلح افغانستان ناکام بوده است و سبب خلق مشکلات زیاد شده است

بازرگانی

برق وارداتی ازبیکستان به 400 میگاوات افزایش یافتپس از حدود یک هفته قطع برق ازبیکستان به کشور، شرکت برشنا امروز در اعلامیه‌ای گفته است...