Connect with us

Hi, what are you looking for?

افغانستان

انفجار در کابل؛ ۱۵ غیرنظامی زخم برداشته‌اند

پولیس کابل می‌گوید که یک انفجار پس از چاشت امروز (دوشنبه، ۲۵ حوت) بر یک موتر کاستر در شهر کابل رخ داده‌است که در نتیجه ۱۵ غیرنظامی، زخم برداشته‌اند.

در یک خبرنامۀ پولیس کابل آمده‌است که این رویداد حوالی ۰۳:۵۰ دقیقه در منطقۀ دهن باغ در مربوطات حوزۀ دوم شهر کابل هنگامی رخ داد که یک موتر کاستر هدف انفجار ماین قرار گرفت.

خبرنامه می‌افزاید که زخمیان این رویداد برای درمان به شفاخانه انتقال یافته‌اند.

در خبرنامه دربارۀ این رویداد، جزئیات بیشتر ارایه نشده‌است.

تاکنون هیچ گروهی به شمول طالبان مسؤولیت این انفجار را به عهده نگرفته‌است.

روز گذشته نیز در دو انفجار در شهر کابل، پنج تن جان باختند و ۱۶ تن دیگر، زخم برداشته‌اند.

در این انفجارها که دو موتر مسافربری تونس در حوزه‌های سوم و ششم امنیتی آماج قرار گرفتند؛ تمامی قربانیان آنها غیرنظامیان و از شهروندان نادار کشور اند.

در رویداد نخست، یک موتر تونس مسافربری در پل سوخته از مربوطات حوزه ششم امنیتی و در رویداد دومی هم در ساحه سرکاریز حوزه سوم یک موتر دیگر تونس، آماج انفجار گرفت.

در همین حال، خانواده‌های قربانیان، حکومت به ویژه‌های نهادهای امنیتی را به ناکامی در کار تأمین امنیت مردم و جلوگیری از رویدادهای هراس‌افگنانه، متهم می‌سازند.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

خبر های بیشتر دیگر :

سیاسی

هیأت امارت اسلامی امروز به رهبری عبدالسلام حنفی، معاون دوم رییس الوزرا، به روسیه رفته است تا در نشست مسکو که در باره‌ی افغانستان...

سیاسی

شماری از سیاسیون می‌گویند که ماموریت خلیلزاد برای صلح افغانستان ناکام بوده است و سبب خلق مشکلات زیاد شده است

بازرگانی

برق وارداتی ازبیکستان به 400 میگاوات افزایش یافتپس از حدود یک هفته قطع برق ازبیکستان به کشور، شرکت برشنا امروز در اعلامیه‌ای گفته است...