Connect with us

Hi, what are you looking for?

افغانستان

انفجار بر موتر سفارت ایتالیا در کابل

کابل صبح امروز (دوشنبه، ۶ دلو) بار دیگر گواه یک انفجار بود؛ انفجاری‌که به گفتۀ یک منبع امنیتی یک موتر کارمندان افغان سفارت ایتالیا را در منطقۀ پروان دو در مربوطات حوزۀ چهارم، آماج قرار داد.

هر چند پولیس کابل می‌گوید که این انفجار تلفاتی در پی ندارد، اما زیان‌های مالی به‌جا گذاشته‌است.

اما یک منبع امنیتی می‌گوید که در این انفجار یک تن زخم برداشته‌است و یک موتر وزارت اقتصاد که از محل می‌گذشت، نیز آسیب دیده‌است.

تاکنون گروهی به‌شمول طالبان مسؤولیت این انفجار را به‌عهده نگرفته‌است.

روز گذشته در یک انفجار در کابل، عبدالله دورانی، رییس حل منازعات این بانک با راننده‌اش زخم برداشتند و یک نگهبانش، جان باخت.

این رویداد در منطقۀ شاه‌شهید در مربوطات حوزۀ هشتم شهر کابل هنگامی رخ داد که یک ماین مقناطیسی بر موتر آقای دورانی، انفجار کرد.

یافته‌های طلوع نیوز نشان می‌دهند که در مدت ۱۰۰ روز و پس از گرفتن مسؤولیت امنیت شهر کابل از سوی امرالله صالح، معاون نخست رییس‌جمهور، در کابل ۱۷۷ تن در نتیجه رویدادهای ضد امنیت جان باختند و ۳۶۰ تن دیگر، زخم برداشته‌اند.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

خبر های بیشتر دیگر :

سیاسی

هیأت امارت اسلامی امروز به رهبری عبدالسلام حنفی، معاون دوم رییس الوزرا، به روسیه رفته است تا در نشست مسکو که در باره‌ی افغانستان...

سیاسی

شماری از سیاسیون می‌گویند که ماموریت خلیلزاد برای صلح افغانستان ناکام بوده است و سبب خلق مشکلات زیاد شده است

بازرگانی

برق وارداتی ازبیکستان به 400 میگاوات افزایش یافتپس از حدود یک هفته قطع برق ازبیکستان به کشور، شرکت برشنا امروز در اعلامیه‌ای گفته است...