Connect with us

Hi, what are you looking for?

افغانستان

آغاز اعتراضات هوادارن حزب اسلامی در کابل

شماری از هواداران حزب اسلامی بامداد روز جمعه در کابل یک راهپیمایی را آغاز کرده اند. 

گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی، دیروز در یک نشست خبری از برگزاری این راهپیمایی خبر داد. 

او گفت به حکومت ده روز مهلت داده است که خواست های این حزب را برآورده بسازد. 

او هشدار داده است که اگر حکومت به خواست های این حزب که به گفته او، پایان یافتن ترورهای هدفمندانه، مخالفت نکردن با صلح، حرمت گذاشتن به توافقنامه دوحه، توافق بر آتش بس و انتقال قدرت به حکومت جدید بخشی از آنها استند توجه نکند، در شهرهای دیگر نیز اعتراض های گسترده را سازماندهی خواهد کرد.

آقای حکمتیار گفت که ده روز به حکومت مهلت خواهد داد و اگر حکومت به خواست‌های او مبنی بر توقف ترورها، مخالفت نکردن با صلح، حرمت گذاشتن به توافق‌نامه دوحه، توافق بر آتش‌بس و انتقال قدرت به حکومت جدید، توقف ملیشه‌سازی، جلوگیری از غارت سرمایه‌های ملی و اجرای معاهده حزب اسلامی و حکومت توجه نکند، اعتراضات گسترده در شهرهای دیگر نیز سازماندهی خواهد کرد.

او در این باره گفت: «آن وقت خواست ما چیز دیگری می‌باشد. همه خواست‌های ما به یک خواست مبدل می‌شود؛ استعفا، استعفای حکومت.»

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

خبر های بیشتر دیگر :

سیاسی

هیأت امارت اسلامی امروز به رهبری عبدالسلام حنفی، معاون دوم رییس الوزرا، به روسیه رفته است تا در نشست مسکو که در باره‌ی افغانستان...

سیاسی

شماری از سیاسیون می‌گویند که ماموریت خلیلزاد برای صلح افغانستان ناکام بوده است و سبب خلق مشکلات زیاد شده است

بازرگانی

برق وارداتی ازبیکستان به 400 میگاوات افزایش یافتپس از حدود یک هفته قطع برق ازبیکستان به کشور، شرکت برشنا امروز در اعلامیه‌ای گفته است...